Biżuteria z elementów elektronicznych

pj_2011_01-15.jpgHistoria elektroniki rozpoczęła się w roku 1883, wraz z wynalezieniem lampy elektronowej. Jednak dopiero w latach dwudziestych poprzedniego stulecia technika radiowa spowodowała, że urządzenia elektroniczne stały się powszechnie dostępne i zaczęły wywierać coraz większy wpływ na nasze codzienne życie.


Wpływ ten systematycznie rósł w ciągu całego dwudziestego wieku a wraz z upowszechnieniem się techniki cyfrowej, komputerów oraz internetu, okazało się, że z urządzeniami elektronicznymi spędzamy więcej czasu niż z innymi ludźmi.


Elektronika w biżuterii

pj_2011_01-25.jpgPierwsze próby wykorzystania elementów elektronicznych do wyrobu biżuterii podjęto wraz z upowszechnieniem się techniki radiowej oraz, co tu ukrywać, pojawieniem się pierwszego złomu elektronicznego. Jednak możliwości tchnięcia nowego życia w stare lampy elektronowe były i są nadal bardzo ograniczone ze względów bezpieczeństwa. Lampa elektronowa to próżniowa bańka z cienkiego szkła. Wystarczy ją mocniej ścisnąć aby implodowała, dotkliwie kalecząc posiadacza tego typu biżuterii. Dlatego jeśli już używamy szklanych elementów elektronicznych, należy bezwzględnie unikać elementów próżniowych, zastępując je elementami wykonanymi z grubszego szkła, nie zawierającego wewnątrz podciśnienia (fot. 1).


Nowatorskie rozwiązania
pj_2011_01-30.jpg
Zupełnie nowe możliwości wyrobu biżuterii z elementó [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Roman Szewczyk