PUNKT WIDZENIA: Anthony Tammaro

pj_2011_01-32.jpgAnthony Tammaro jest młodym amerykańskim artystą. Kształcił się w dziedzinie sztuk pięknych na The University of the Arts i Tyler School of Art Elkins Park w Filadelfii, a także w Domus Academy w Mediolanie. Jak sam pisze w swoim oświadczeniu artystycznym: „Jest artystą nowych mediów, który pracuje stosując cyfrowe i analogowe metody kreacji obiektów”. Anthony mocno podkreśla istotę znaczenia ciała w trakcie procesu projektowania biżuterii. Jej relacji z ciałem. Potwierdzają to chociażby wybrane przez Anthonego fotografie projektów do tej publikacji. Anthony bowiem, jako pierwszy artysta biorący udział w Punkcie Widzenia, przesłał fotografie obiektów zaprezentowanych na ludzkim ciele, a nie białym, neutralnym tle. Zapraszam do punktu widzenia Anthonego Tammaro...


Biżuteria...

Dla mnie biżuteria bezpośrednio łączy się z ciałem. Ciało aktywuje moje prace. W pewien sposób ciało jest moim płótnem. Jednocześnie ciało ogranicza moją pracę do specyficznych, funkcjonalnych potrzeb. Ciało jest zmysłowe, seksowne, pierwotne i piękne. Jest chyba najbardziej podstawową formą ekspresji. Moim zdaniem projektowanie biżuterii jest najbardziej wymagającą formą kreacji, gdyż związek między produktem a użytkownikiem jest bardzo bliski.


Inspiracja...

Moja inspiracja pochodzi zarówno z wielu naturalnych jak i nienaturalnych rzeczy. Moje najbardziej rozpoznawalne prace czerpią inspiracje z morskich stworzeń zamieszkujących dna oceanów i mórz. Twarde i miękkie ciała poruszające się w kłębiącym oceanie. Ostatnio moje zainteresowanie poszło w kierunku naturalnych roślin drukowanych przestrzennie w plastiku. Nazwałem te prace „Super Un-Natural” (tł. „Super Nie-Naturalny”). Odwołuję się do toczącej się walki człowieka z Matką Naturą.

pj_2011_01-33.jpg
[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karolina Bik