Unikatowa odsłona bursztynu

pj_2011_01-59.jpgIlu Polaków tyle zdań na temat bursztynu. Dla jednych biżuteria z bursztynem jest jedną z najpiękniejszych rodzajów biżuterii na świecie. Dla drugich bursztyn nie stanowi żadnej wartości estetycznej i wydaje im się, że formuła wykorzystywania bursztynu dawno została wyczerpana.


Niezależnie od opinii, biżuteria z bursztynem w Polsce jest biżuterią, która cieszy się dużą popularnością. Nie należy także zapominać, że jest to jeden z nielicznych rodzajów biżuterii wykonanej w naszym kraju, który cieszy się zainteresowaniem klientów za naszymi granicami.


Oryginalna biżuteria

Bursztynowa biżuteria znalazła na polskim rynku swoje miejsce. Nie należy spodziewać się, że sytuacja ta zmieni się w najbliższym czasie. Warto jednak zauważyć, że klienci salonów jubilerskich stali się coraz bardziej wymagający i nie są zainteresowani kupnem prostego sznura bursztynów. Polacy zaczęli przywiązywać coraz większą uwagę do wzornictwa. Interesuje ich unikatowa biżuteria bursztynowa, która zachwyca ich swoją niecodziennością. W społeczeństwie utrzymuje się bowiem przekonanie, że biżuteria z bursztynem jest biżuterią tanią. Takie podejście jest jednak podejście błędnym. Za autorskie projekty biżuterii wykonanej z bursztynu trzeba bowiem zapłacić niekiedy więcej niż za biżuterię wykonaną ze złota. Taka sytuacja nie powinna dziwić, w końcu za własnoręcznie wykonaną, unikatową biżuterię trzeba zapłacić. Warto zauważyć, że mimo swojej ceny, biżuteria autorska znajduje coraz więcej nowych odbiorców, którzy zaczynają doceniać oryginalne wzornictwo i niepowtarzalny styl projektanta. W ostatnim czasie można zauważyć wzrost świadomości Polaków na temat biżuterii oryginalnej, niepowtarzalnej. Rodacy coraz większą uwagę zwracają na biżuterię artystyczną, która jest działem sztuki a nie seryjnym produktem, który nie nosi znamion unikatowości.

pj_2011_01-20.jpg
Ukształtowany rynek

Polski rynek bursztynowy wydaje się być ryn [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak