XX edycja konkursu PREZENTACJE „Umiar”

Po kilku latach przerwy Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych ogłosiło kolejną. XX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE, którego temat brzmi „Umiar”.

prezentacje 2024 UMIAR

„W 2024 roku apelujemy o UMIAR... Ale czym dzisiaj jest UMIAR? Do jakich sfer się odnosi – moralnych, światopoglądowych, estetycznych...? Jest obciążeniem czy drogowskazem? Czy są obszary życia, w których pojawia się jako niezbędny wyznacznik postaw i działań? A może irytuje i/lub budzi niepokój? Czy ktoś/coś ma uprawnienia, aby tworzyć i narzucać jednoznaczną definicję UMIARU? Co utożsamia, jaka treść kryje się pod tym pojęciem? Co znaczy słowo UMIAR dla każdego z nas?”

Tak organizator zaprasza do udziału w jubileuszowej XX edycji konkursu PREZENTACJE i zachęca do pogłębionych interpretacji i kreatywnego podejścia do zaproponowanego tematu.

Zgodnie z regulaminem zgłoszone prace być nowe i dotychczas nigdy nieprezentowane oraz muszą pełnić funkcję biżuterii. Warunkiem niezbędnym jest użycie srebra, zaś co do użycia innych metali i materiałów organizator pozostawia uczestnikom pełną dowolność. Ocenią je jurorzy, którzy – niezależnie od użytych technik – będą zwracali uwagę na rzemieślniczą perfekcję wykonania, zgodność z tematem konkursu oraz autorską interpretację. W tym roku w jury zasiądą: Renata Adamowicz – kierownik Muzeum Bursztynu w Gdańsku; prof. Agata Danielak-Kujda – dziekan Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii w ASP we Wrocławiu; Monika Szpatowicz – kuratorka Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii Amberif; prof. Andrzej Szadkowski – wieloletni wykładowca w Katedrze Biżuterii Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi; Miron Kutarba – projektant biżuterii; Alain Roggeman – jubiler, złotnik, wykładowca w Instytucie Jeanne Toussaint – Parure & Bijouterie w Brukseli.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się w dn. 21 marca 2024 r. w czasie targów AMBERIF SPRING 2024 w Gdańsku.

Partnerem medialnym jest Polski Jubiler Magazyn Branży Jubilerskiej.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępny pod linkiem