Biżuteria męska

pj_2010_12-27.jpgWspółcześnie biżuteria kojarzy się przede wszystkim z kobiecością. Rzadko w salonach jubilerskich można znaleźć kosztowności zaprojektowane specjalnie dla mężczyzn. Przyjęło się uważać, że elegancki mężczyzna to mężczyzna, który nie nosi biżuterii, a jedyną jej akceptowalną formą jest zegarek.


Ostatnio jednak trend ten powoli się zmienia i coraz większa rzesza młodych mężczyzn stara się podkreślać swój styl przy pomocy luksusowych dodatków biżuteryjnych.


Nie tylko zegarek

Mężczyźni preferują biżuterię klasyczną. – W opinii większości mężczyzn dopuszczalne jest noszenie tylko obrączki i zegarka – mówi Kamil Oblęgowski, jubiler. – Najczęściej wybierają obrączki proste – jednokolorowe – dodaje. Rolę biżuterii męskiej pełnią współcześnie zegarki, które stają się coraz bardziej ozdobne, przy jednoczesnej funkcjonalności. Klienci salonów jubilerskich znacznie częściej wybierają zegarek niż męską biżuterię. – Zegarki pełnią dla mężczyzny rolę nie tylko eleganckiego dodatku, ale także podkreślają ich status majątkowy – mówi Wacław Mrągolski, właściciel salonu jubilerskiego. – Zegarki wykonywane są z metali szlachetnych, bardzo często inkrustowane są one kamieniami szlachetnymi, dzięki czemu przedstawiają sobą wartość nie tylko estetyczną, ale także jubilerską – dodaje. Jednak powoli sytuacja na rynku jubilerskim ulega zmianie – trend nie dotyczy jeszcze wszystkich mężczyzn, jednak jubilerzy i producenci biżuterii zauważają tendencję zmian na rynku męskiej biżuterii. Jednak jeszcze przez dłuższy czas będzie można mówić o dominacji zegarków w segmencie biżuterii męskiej.

pj_2010_12-25.jpg
Obrączki vel sygnety

– Dwie dekady temu mężczyźni znacznie częściej niż obecnie decyd [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk