Tytan – egzotycznym materiałem

pj_2010_12-46.jpg„Polski Jubiler”: Jak postrzegany jest tytan przez klientów poszukujących biżuterii? Czy cieszy się on wśród nich dużym zainteresowaniem?

Urszula i Zbigniew Michałowscy, MHS Michałowscy: Tytan nadal jest materiałem, który pod względem popularności nie może konkurować ze srebrem lub złotem. Na polskim rynku biżuteria ta jest niszą, co wiąże się z małą wiedzą kupujących o tym metalu. Nadal spotykamy się z pytaniami „Tytan? Co to za kamień?” lub czy jest to masa perłowa. Można powiedzieć, że tytan nadal jest materiałem egzotycznym, przeznaczonym dla odbiorcy poszukującego oryginalności.


Co wyróżnia tytan na tle innych metali? Czym charakteryzuje się biżuteria z niego wykonana?

Tytan jest nie tylko niezwykle twardym metalem pozwalającym barwić się na opalizujące kolory. Ma również szereg innych zalet, które sprawiły, że zaczął być wykorzystywany w branży jubilerskiej. Przede wszystkim jest metalem bardzo lekkim, nawet duże formy zachowują niewielką wagę i nie ograniczają twórcy. Jego odporność na korozję jest bardzo wysoka, porównywalna do platyny. Poza tym [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl