Tytan na rynku jubilerskim

Tytanowa biżuteria staje się w Polsce coraz popularniejsza wśród klientów salonów
jubilerskich. Jednak cały czas znacznie częściej Polacy kupują biżuterię ze srebra i złota.

pj_2010_12-85.jpg

Można jednak spodziewać się, że w czasie, kiedy coraz więcej klientów decyduje się na zakup biżuterii artystycznej, tytan znajdzie liczną rzeszę swoich zwolenników i entuzjastów.


Tytan dla wymagających

– Tytan jest metalem bardzo trudnym do obróbki – mówi Michał Kalinowski, jubiler. – Wymaga od osoby, która zamierza w nim pracować, wiele umiejętności, co powoduje, że biżuteria z niego wykonana nie jest powszechnie dostępna – uważa. Przede wszystkim tytan jest metalem twardym, do jego obróbki wykorzystuje się inne wiertła niż w przypadku złota czy srebra. Oczywiście, zakup specjalistycznych narzędzi wiąże się z nakładami finansowymi, a tych jubilerzy i producenci biżuterii wolą uniknąć, gdyż tytanowa biżuteria nie jest w naszym kraju popularna. – Jubilerzy, a w szczególności producenci biżuterii, starają się zmniejszać swoje koszty, a nie je zwielokrotniać, zwłaszcza w czasie zawirowań na rynkach finansowych, i tworzą biżuterię, która będzie cieszyła się popularnością wśród odbiorców – mówi Michał Kalinowski. Warto zauważyć, że biżuteria tytanowa ciągle jest w naszym kraju biżuterią elitarną, mimo że na zachodzie Europy klienci coraz częściej decydują się na ten właśnie metal. Nie można zapominać, że poza trudnościami w obróbce tytan ma, z punktu widzenia producentów biżuterii, wiele pozytywnych stron. Podstawową jego zaletą jest z całą pewnością jego cena. Tytan jest bowiem materiałem, którego ceny kształtują się w granicach cen srebra, mimo że jest metalem znacznie od srebra trwalszym. Tytanowa biżuteria jest biżuterią, na którą mogłaby sobie pozwolić osoba zainteresowana kupnem biżuterii.


Tytanowe obrąc [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej