MATERIAŁ PARTNERA: Blask eksportowanej globalnie biżuterii rozprzestrzenia się ze Stambułu na cały świat

Wielkość światowego rynku biżuterii rośnie z dnia na dzień. Szacuje się, że w 2030 r. sektor ten osiągnie wartość 308 miliardów dolarów, a w naszym kraju wzrost ten następuje analogicznie. W tym kontekście Stambuł, który w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku zrealizował eksport biżuterii o wartości 2,7 miliarda dolarów, przygotowuje się do zorganizowania po raz 54. Istanbul Jewelry Show, jednych z pięciu największych międzynarodowych targów biżuterii na świecie. Targi, organizowane przez Informa Markets pod patronatem Elmas Kule (Diamentowej Wieży), które odbędą się w Istanbul Expo Centre w dniach 5 - 8 października 2023 r., mają na celu udostępnienie najnowszych produktów i usług ponad 1000 firm i marek ponad 27 tysiącom profesjonalistów z branży z ponad 140 krajów.

Istanbul Jewelry Show (5)

Największe jak dotąd październikowe targi

Istanbul Jewelry Show, który gromadząc branżę w Stambule dwa razy w roku, w marcu i październiku, przygotowuje się do organizacji największych październikowych targów, jakie kiedykolwiek się odbyły. Powierzchnia wystawowa targów zwiększona zostanie z 40 tys. mkw. do 50 tys. mkw., a łącznie w 5 halach gościć będzie ponad 27 tys. profesjonalistów z branży z ponad 140 krajów. Zwiedzającym zostaną zaprezentowane takie grupy produktów, jak: złoto, biżuteria, diamenty, kamienie kolorowe, kamienie szlachetne i półszlachetne, perły, srebro, biżuteria srebrna i srebrne artykuły gospodarstwa domowego, oprawy ze złota, przetwory, zegarki, formy, dekoracje okienne, maszyny i przemysł pomocniczy, sejfy, oprogramowanie, logistyka czy oświetlenie.

Istanbul Jewelry Show (11)

Będą gospodarzem wydarzeń wspierających rozwój sektora

Targi wyróżniają się nie tylko działalnością handlową, ale także kalendarzem wydarzeń wspierających rozwój branży. W tym kontekście dzięki Klubowi Projektantów, wspólnemu projektowi Stowarzyszenia Eksporterów Biżuterii i Istanbul Jewelry Show, projektanci biżuterii i rzemieślnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty i biżuterię na specjalnym, zarezerwowanym dla nich stoisku.

Wydarzenie „Art for Jewelry – Inspiration Hub” (Sztuka dla biżuterii – centrum inspiracji), którego gospodarzem będzie Istanbul Jewelry Show, zgromadzi sztukę i biżuterię. Art For Jewellery będzie gospodarzem seminariów, które poszerzą horyzonty branży, z udziałem wielu prelegentów, od światowych wpływowców po ważne nazwiska w branży artystycznej i jubilerskiej.

Istanbul Jewelry Show (31)

Ponadto WGSN, wiodąca na świecie firma prognostyczna trendów, zapewni krytyczny wgląd w preferencje konsumentów, ogłaszając trendy na nowy sezon w ramach Art For Jewellery.

Link do rejestracji https://register.visitcloud.com/survey/12n408igha1pd?actioncode=OAD25&utm_source=www.polskijubiler.pl&utm_medium=Display&utm_campaign=EME23IJS-CB-PolskiJubiler-MediaPurchasing-PressRelease