42. targi biżuterii i wyrobów jubilerskich Oroarezzo

Od 13 do 16 maja w Arezzo we Włoszech odbędą się 42. targi biżuterii i wyrobów jubilerskich Oroarezzo. Tegoroczna edycja targów, jak zapowiadają organizatorzy, będzie miała niecodzienny charakter, poza wyrobami jubilerskimi „Made in Italy”, odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się najnowszym materiałom i narzędziom przeznaczonym do produkcji biżuterii.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

Twórcy biżuterii będą mieli możliwość zakupu nowoczesnych narzędzi jubilerskich, ale także poznania i doskonalenia swojego warsztatu złotniczego w zakresie nowych rozwiązań technologicznych. Organizatorzy targów zadali również o możliwość uczestnictwa w licznych warsztatach, konferencjach i szkoleniach, których celem jest podnoszenie kompetencji uczestników branży jubilerskich w zakresie nowych technologii i oczekiwań nakładanych na producentów biżuterii przez ustawodawców w związku z wprowadzaniem polityki „zrównoważonego rozwoju”. Warto zauważyć, że dzięki współpracy targów Oroarezzo z Włoską Agencją Handlu oraz włoskim Ministerstwem Spraw Zagraniczych i Współpracy Międzynarodowej wzmocniony o dotacje został program przyjazdowy dla kupujących, którego celem jest dostosowanie biznesu do skonsolidowanych rynków eksportowych Europy Wschodniej, USA i Bliskiego Wschodu.

Tegoroczna 42. edycja targów Oroarezzo to także okazja do zapoznania się z najnowszymi kolekcjami sztuki biżuteryjnej, wykonanej przez najlepszych włoskich projektantów, możliwość uzupełniania asortymentu sklepów jubilerskich w biżuterię rodem z Włoch oraz możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych konkursach jubilerskich dla młodych adeptów sztuki złotniczej.