Nowoczesny złotnik

Polska branża jubilerska bardzo dynamicznie zareagowała na zmiany na rynku wywołane pandemią i przeniosła się do świata wirtualnego, budując sklepy internetowe. Wdrożyła rozwiązania ekologiczne, realizując główne założenia polityki zrównoważonego rozwoju, m.in. poprzez stosowanie nowoczesnych maszyn jubilerskich, tj. wykorzystujących lasery, czy używanie etycznych materiałów jubilerskich. Nie przestraszyła się również szalejącej inflacji ani konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą. Niestety wciąż nie wykorzystuje najnowszych rozwiązań technologicznych do promocji swojej sztuki złotniczej w sieci.

pj-2023-01h-14

Weksperymentowaniu na polu nowoczesnych technologii polska branża jubilerska pozostaje daleko w tyle za zachodnią konkurencją, stawiając na tradycyjne metody sprzedaży swoich wyrobów. Może czas to zmienić.

Aplikacja dla jubilera

Mało firm jubilerskich w Polsce zdecydowało się na wprowadzenie do swoich sklepów internetowych możliwości wirtualnego mierzenia biżuterii. Tę usługę z sukcesem realizuje firma jubilerska Briju, która udostępniła klientom aplikację do mierzenia biżuterii, wykorzystującą technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Aplikacja wprowadzona przez firmę Briju działa w dwóch trybach kamery – kamerą tylną lokalizuje dłoń i umieszcza pierścionek na palcu (pozwala obejrzeć go zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony dłoni). Przednią kamerą – w trybie selfie – umieści na uszach kolczyki, a na szyi wybraną zawieszkę (na jednym z trzech łańcuszków o zdefiniowanej długości). W każdym z trybów przymierzalni użytkownik może nie tylko zapisać dowolny widok kamery w galerii zdjęć, ale też podzielić się nim z innymi bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Tak przygotowaną wizualizację można będzie przekazać za pośrednictwem poc [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl