Złoto na topie

Biżuteria ze złota i srebra, mimo kryzysu gospodarczego, wojny w Ukrainie i rosnącej na całym świecie inflacji, sprzedaje się dobrze, ze względu na fakt, że klienci traktują ją jako pewną lokatę kapitału. Na całym świecie zauważyć można zwiększone zainteresowanie kupnem biżuterii ze złota i kamieni szlachetnych, która ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa jej posiadaczom.

pj-2023-01h-10

Klienci salonów jubilerskich decydują się na zakup złotej biżuterii przede wszystkim z okazji uroczystości rodzinnych, gdy kupując prezent, chcą, aby był on nie tylko piękny, ale również wartościowy. Jednak mimo że sytuacja na rynku złotej biżuterii wydaje się ustabilizowana, to nie należy zasypiać gruszek w popiele, gdyż w ostatnim czasie oczekiwania klientów względem wyboru biżuterii znacznie się zmieniły.

Zmiana w świadomości klientów

Klienci, wybierając biżuterię, znacznie mniejszą uwagę przykładają do jej walorów estetycznych, a znacznie większą do procesu jej wytworzenia. Polityka zrównoważonego rozwoju na stałe zagościła w świadomości konsumentów i sprawia, że firmy jubilerskie, które nie realizują jej celów, nie cieszą się popularnością wśród klientów. Pochodzenie złota i kamieni szlachetnych wykorzystywanych do produkcji biżuterii musi być udokumentowane i co ważne – certyfikowane. Konsumenci na całym świecie nie chcą przyczyniać się do zmian klimatycznych, wybierają więc biżuterię pochodzącą ze sprawdzonego źródła. Na tej sytuacji wygrywają zarówno znane marki jubilerskie, jak i rodzinne manufaktury.

Klienci, którzy za sprawą pandemii gros zakupów robią przez internet, zwracają uwagę na filozofię, jaką kieruje się dana marka jubilera, i w szer [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl