Branża jubilerska wobec Europejskiego Zielonego Ładu

Najpilniejszym wyzwaniem, jakie stoi przed branżą jubilerską, jest transformacja produkcji i sprzedaży biżuterii w kierunku Europejskiego Zielonego Ładu. W grudniu 2019 r. Komisja Europejska przyjęła pakiet inicjatyw, który stanowi punkt wyjścia dla planowanej zrównoważonej transformacji oraz Taksonomii UE, czyli narzędzia wspierającego transformację. UE przeznaczyła na ten cel 180 mld euro rocznie.

pj-2023-01h-08

Pieniądze przyznawane są firmom, które wprowadzają politykę zrównoważonego rozwoju i przyczyniają się do eliminowania emisji gazów cieplarnianych w swojej produkcji. Branża jubilerska, jeśli chce być konkurencyjna wobec zachodnich firm i przetrwać na rynku, musi dostosować swoją produkcję do wymagań stawianych przez Unię Europejską.

Fundamenty Zielonego Ładu

Europejski Zielony Ład to strategia rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej. Jej celem jest fundamentalna zielona transformacja gospodarki Europy, która z trzeciego największego źródła emisji gazów cieplarnianych na świecie ma w ciągu trzydziestu lat stać się pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem. Zielona transformacja opiera się na ośmiu fundamentach Zielonego Ładu. Pierwszy to czysta, tania i bezpieczna energia, drugi to osiągnięcie neutralności klimatycznej gospodarki UE do 2050 r. Trzecim fundamentem Zielonego Ładu jest zrównoważony i inteligentny transport, czwartym jest ochrona ekosystemów i bioróżnorodności, piątym – eliminowanie zanieczyszczeń.

Fundament szósty to efektywny energetycznie sektor budowlany, siódmy to gospodarka obiegu zamkniętego, czyli hierarchia postępowania z odpadami, recykling opakowań, nowe modele biznesowe, obniżenie emisyjności przemysłu energochłonnego, produkcja neutralna dla klimatu. Ostatnim fundamentem Europejskiego Zielonego Ładu jest zrównoważone rolnictwo i system żywnoś [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl