ADA 2023

31 maja upływa termin zgłaszania prac na 27. Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award 2023. Gala wręczenia nagród planowana jest podczas targów Amberif Autumn w październiku 2023 r.

Noszenie biżuterii przynosi nadzieję. Z jednej strony biżuteria wzmacnia naszą psychikę. Komunikuje naszą osobistą odwagę i wspiera nas w zajmowaniu konkretnego stanowiska. Symbole nosimy w sposób, który daje nam nadzieję na przezwyciężenie naszych wewnętrznych słabości.

Dzięki biżuterii możemy również uzbroić się przeciw kryzysom, które pochodzą z zewnątrz, a obecnie silnie wpływają na nasze życie i mu zagrażają. Z drugiej strony biżuteria daje możliwość czerpania siły z zewnątrz. Poprzez noszony symbol, będący formą porozumiewania się z innymi, wzmacnia w nas nadzieję, że nie jesteśmy sami. Wykonana z ciepłego materiału, jakim jest bursztyn, wspiera nas niczym amulet – nawet w przypadku trudności zdrowotnych.

Umacnia nas pomimo naszej wrażliwości i daje nam siłę do przezwyciężania lęków. Jest promieniem nadziei emanującym ze środowiska osobistego na społeczne i polityczne. Jak wygląda biżuteria, która daje dziś nam nadzieję, wzmacnia nas w kryzysach i pomaga przez nie przejść? 