Gdańsk po raz 30. stolicą bursztynu

Od 22 do 25 marca w Gdańsku odbędą się już po raz 30. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif Spring.

pj-2023-01h-03

Amberif Spring są największym w Polsce i jednym z największych w Europie wydarzeń targowych branży jubilerskiej oraz najważniejszym na świecie wydarzeniem poświęconym promocji bursztynu. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 200 wystawców. Impreza ta już od 30 lat łączy wystawców z kupcami, stwarzając im przestrzeń do spotkań biznesowych i towarzyskich.

Przede wszystkim jest jednak miejscem prezentacji najnowszych kolekcji miłośnikom bursztynu z całego świata. Oprócz srebrnej i złotej biżuterii z bursztynem, biżuterii oraz przedmiotów dekoracyjnych ze złotem Bałtyku zakres tematyczny targów obejmuje także kamienie szlachetne, biżuterię ze srebra i złota, narzędzia, materiały i wyposażenie firm produkcyjnych, unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii prezentowane w Galerii Projektantów przez indywidualnych twórców. Tak szeroka gama oferowanych wyrobów czyni imprezę atrakcyjną dla przedstawicieli różnych sektorów branży jubilerskiej. Uzupełnieniem tradycyjnych spotkań wystawców i kupców jest cyfrowa platforma Amberif Virtual Showroom z katalogiem online wystawców i ich produktów.

Bogaty program

Targi przeznaczone są wyłącznie dla fachowej publiczności związanej z branżą jubilerską i przemysłami kreatywnymi. Jak co roku targom Amberif Spring towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń naukowych i artystycznych oraz ekspozycje przygotowane przez partnerów wydarzenia: galerie, muzea, uczelnie artystyczne, organizacje i media branżowe. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu Amberif Selection na najlepszy produkt targów oraz wręczenie nagrody ufundowanej przez ministra rozwoju i technologii. 