GoldExpo zakończone

Od 29 września do 1 pażdziernika 2022 r. odbywały się w Warszawie jedne z największych targów branży złotniczej GoldExpo. Swoje wyroby prezentowało na nich ponad 200 wystawców. Targi odwiedziło niemal 10 tys. gości z kraju i zagranicy.

pj-2023-01h-02

Polskie targi GoldExpo każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalnych znawców zegarmistrzostwa, jubilerów, jak i pasjonatów zegarków i osób lubiących na bieżąco śledzić najnowsze trendy modowe w branży złotniczo-jubilerskiej.

W warszawskiej hali Expo XXI na ul. Prądzyńskiego na odwiedzających czekali nie tylko wystawcy – goście dostali także możliwość uczestniczenia w seminariach i szkoleniach na temat kamieni szlachetnych, trendów w branży zegarnistrzowsko- -złotniczej oraz nowego sposobu funkcjonowania na rynku jubilerskim.

Imprezy towarzyszące

Podczas targów złotniczo-jubilerskich GoldExpo Warszawa 2022 otworzona została wystawa upamiętniająca 50. rocznicę budowy zegara na Zamku Królewskim w Warszawie. Autorem wystawy był Władysław Meller, wykonawcą Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy. Miłym zaskoczeniem podczas uroczystego otwarcia targów było wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie Leszka Olszewskiego i przekazanie na ręce przewodniczącego Rady Fundacji dla Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej Stefana Duka dyplomu w podziękowaniu za wspieranie działań środowiska rzemieślników i jubilerów na rzecz promocji branży oraz talentów mistrzów i młodych adeptów nauki zawodów branży złotniczo-jubilerskiej, a także podtrzymywanie tradycji polskiego rzemiosła artystycznego.

Za pełne zaangażowanie i owocną wieloletnią współpracę w promowaniu szkoły poprzez coroczną organizację stoiska na targach GoldExpo Warszawa. W tym roku firma Vostok Europe ponownie zaprosiła na swoje stoisko ambasadora marki Marcina Tyburę – zawodnika mieszanych sztuk walki. Drugiego dnia targów można było otrzymać autograf „Tybura” na plakacie z wizerunkiem zawodnika, jak również zrobić sobie zdjęcie z samym mistrzem.

„CZŁOWIEK-BIŻUTERIA-ŚWIAT”

Podczas targów GoldExpo Warszawa 2022 powrócił konkurs fotograficzny „Człowiek- Biżuteria-Świat” organizowany przez Fundację dla Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej wraz z Zespołem Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Celem konkursu jest ukazanie biżuterii w uczniowskim obiektywie, sposobu jej prezentacji i symbiozy z człowiekiem. To przede wszystkim popularyzacja fotografii, promowanie młodych adeptów sztuki fotografowania, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej i artystycznej oraz kształtowanie postaw związanych z poszanowaniem praw autorskich.

W tym roku w obiektywie znalazły się prace uczniów z Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie, Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, Galerii Sztuki w Legnicy, Państwowego Ogniska Artystycznego„Nowolipki” w Warszawie. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu połączone z wernisażem wystawy pokonkursowej odbędzie się tradycyjnie w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego – pałacu Chodkiewiczów w Warszawie