Branża jubilerska w Turcji

Od 16 do 19 marca w Stambule odbędą się jedne z największych targów jubilerskich w Europie - 53.Istabul International Jewelry, Watch & Eguipment Fair. Wystawcy z całego świata zaprezentują na nich swoją ofertę - począwszy od metali i kamieni szlachetnych a na akcesoriach jubilerskich skończywszy. Wystawcy ukażą najnowsze kolekcje biżuterii, będzie możliwość zakupu nowych maszyn i narzędzi jubilerskich, zapoznania się z najnowszymi technologiami dedykowanymi branży jubilerskiej a także uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach, przygotowujących uczestników branży na zmiany dokujące się na rynku jubilerskim w ostatnim czasie.


W tym roku organizatorzy Istabul Jewelry Show 2023 stawiają przede wszystkim na edukację w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży jubilerskiej i zegarmistrzowskiej. Na uczestników targów w Stambule czekają więc szkolenia oraz warsztaty umożliwiające podmiotom gospodarczym elastyczne przekształcenie produkcji w produkcję ekologiczną. Organizatorzy targów także nie zasypiają gruszek w popiele i podporządkowali swoją działalność pod oczekiwania prospołeczne. W czasie tegorocznej imprezy organizatorzy targów - Informa Markets - zdecydowali się na redukcję emisji dwutlenku węgla poprzez ograniczenie ilości drukowanych materiałów, recykling identyfikatorów i dywanów targowych, oszczędność energii elektrycznej dzięki zastosowaniu technologii LED, utrzymywanie zapytań odwiedzających online za pomocą tabletów, mając na celu ograniczenie zużycia papieru oraz zapewnienie dojazdu uczestników i zwiedzających na miejsce targów transportem masowym. Warto również zauważy


, że Targi biżuterii w Stambule czerpią siłę z energii odnawialnej, tym samym zmniejszając ślad węglowy.


Targi przez cały rok dzielą się wynikami całorocznych prac nad zrównoważonym rozwojem i podnoszą świadomość zrównoważonego rozwoju wśród uczestników wydarzenia i zwiedzających. Organizatorzy targów apelują również do swoich uczestników o przygotowanie stoisk z produktami wielokrotnego użytku i zorientowanymi na zrównoważony rozwój i stosownie do tego wdrażają niezbędne ustalenia.


https://www.istanbuljewelryshow.com