Artykuły z działu

Przeglądasz dział SKLEP (id:43)
w numerze 12/2008 (id:73)

Ilość artykułów w dziale: 1

Hurtownia frontem do klienta

W każdym sklepie jubilerskim najważniejszy jest asortyment. Sposobów na jego pozyskanie jest kilka. Sklepy kupują towar bezpośrednio
od producenta, dystrybutora lub z hurtowni.
Ilu właścicieli sklepów, tyle sposobów na najlepszą formę zatowarowania

Zaopatrywanie się bezpośrednio u producenta powinno charakteryzować się samymi plusami. Po pierwsze, w takiej sytuacji istnieje możliwość negocjowania cen i osiągnięcia zysku, choćby przez ominięcie marży pośrednika. Po drugie, można biżuterię dokładnie obejrzeć i wybrać tylko taką, która zdecydowanie przypadła nam do gustu. Jednak są także minusy takiego zakupu wyrobów.

Często zdarza się, że producenci niemalże wciskają swoje produkty detalistom, którzy nie chcąc tracić wypracowanych zniżek i rabatów, nabywają oferowany towar. Wydaje się, że najlepszym sposobem zapewnienia sobie odpowiednich produktów przy niewygórowanych cenach jest skorzystanie z oferty, jaką przygotowują hurtownie.

Zaletą tego sposobu zamawiania towaru jest to, że hurtownicy dostarczają towar w takiej liczbie, jaka wynika z zamówienia, co nie jest takie oczywiste w przypadku dostaw od producenta. Wybierając tę formę zaopatrzenia sklepu, najlepiej skupić się na jednej hurtowni i z nią podpisać wszystkie niezbędne umowy, które w przyszłości zaoszczędzą czas i ograniczą liczbę wystawianych dokumentów.

Zaletą dużych hurtowni są niskie koszty dystrybucji i zaawansowana informatyzacja, dzięki której nie tylko można nie wychodząc z domu, zapoznać się z ofertą, ale także bardzo sprawnie odbywa się przepływ dokumentów. Duże hurtownie to także bogate źródło wiedzy na temat najnowszych trendów w modzie jubilerskiej oraz sposobów na przyciągnięcie klienta. Oczywiście, można także skorzystać z pomocy małych hurtowni, w których z pewnością spotkamy się z bardziej rodzinną atmosferą, ale nie możemy w nich zazwyczaj liczyć na elektroniczną wymianę faktur i ceny mogą być odrobinę wyższe niż w przypadku rynkowych gigantów.

Z pewnością ogromnym plusem małych hurtowni jest indywidualne podejście do detalisty i dostosowanie oferty do potrzeb sklepu. Najwygodniej jest wybrać hurtownię internetową, z której ofertą zapoznamy się w sieci, i dzięki niej dokonamy zakupu. Decydując się na internetową hurtownię, możemy zapomnieć o indywidualnym podejściu do klienta, natomiast słusznie liczymy na częste zniżki i pakiety lojalnościowe.
Coraz więcej hurtowni decyduje się przenieść swoją działalność tylko do internetu i rezygnuje z otwarcia zwykłego pomieszczenia, w którym oferowałyby swoje produkty.

Nie muszą one bowiem przeznaczać dodatkowych środków finansowych na wynajem obiektu handlowego czy dodatkowy personel. Oferta zamieszczona w sieci daje komfort spokojnego i dokładnego zapoznania się z asortymentem oraz wybrania takich materiałów, które uważa się za najodpowiedniejsze. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zamówiony towar zostanie przywieziony do naszego sklepu najpóźniej w ciągu siedmiu dni od daty zakupu.


Asortyment hurtowni jubilerskich

Na polskim rynku jubilerskim spotykamy się z dwojakimi rodzajami hurtowni. Jedne z nich oferują swoim klientom półfabrykaty, z których można wykonać biżuterię, drugie natomiast sprzedają gotowe produkty. Równie często okazuje się, że w swojej ofercie mają i półfabrykaty, i gotowe wyroby.

Wybierając hurtownie z półfabrykatami, znajdziemy tam przede wszystkim: bigle, zapięcia, szpilki, kulki, kółka, rury, druty, przekładki, elementy wykończeniowe i inne. W ofercie półwyrobów znajdują się także łańcuchy w metrażu: ankry, figara, pancerki, lisie ogony, bizantyny, ogony węża, cardano, rolo, jak również łańcuszki z kulek i owali oraz wiele innych. Wykorzystując najnowsze technologie, hurtownie gwarantują szybką i profesjonalną obsługę, i tysiące produktów dostępnych od ręki, m.in.: posrebrzane, pozłacane i metalowe półfabrykaty, kamienie półszlachetne, koraliki szklane, kryształki, perły i koral.

Decydując się na wybór hurtowni z gotowymi produktami, najczęściej możemy wybierać spośród kolczyków, wisiorów, kolii, bransolet, bransoletek na nogę, pierścionków, obrączek oraz łańcuszków.
Jednak fakt, że mamy do czynienia z hurtownią, nie obliguje nas do zakupu bardzo dużej liczby biżuterii, której nie będziemy mieli gdzie eksponować. W wielu hurtowniach istnieje możliwość zakupu pojedynczych sztuk biżuterii bądź komponentów do jej wytworzenia.