Artykuły z działu

Przeglądasz dział ZEGARKI (id:53)
w numerze 01/2020 (id:178)

Ilość artykułów w dziale: 1

pj-2020-01

Zegarek z dużym cyferblatem

Moda na rynku zegarmistrzowskim zmienia się. Klienci decydowali się na zegarki tradycyjne, jednak nie można nie zauważyć, że dużym zainteresowaniem kupujących cieszyły się czasomierze sportowe z dużymi cyferblatami.

pj-2019-06v-21

Moda na sportowe, kolorowe, duże zegarki rośnie. Wszystko za sprawą wiosennych kolekcji odzieżowych, w których pojawia się wyraziste wzornictwo. Tendencja wzrostowa w tym sektorze spowodowała, że na rynku pojawiają się sportowe kolekcje zegarków sygnowane logiem znanych szwajcarskich marek.

Pasuje do wszystkiego

Jeszcze do niedawna na sportowe zegarki decydowali się przede wszystkim mężczyźni, którzy uprawiali jakąś dyscyplinę sportu. Obecnie sportowy zegarek stał się elementem niemal każdego stroju i zaczął pasować na każdą okazję. Traktuje się go jako modny gadżet, który można założyć zarówno na spotkanie biznesowe, jak i podczas porannego joggingu. Ważne, by był widoczny. Zegarek musi także być wykonany z materiałów trwałych, choć w wypadku tych sportowych wybór klientów pada zazwyczaj na plastik. Na rynku pojawia się coraz więcej czasomierzy, które odpowiadają na zapotrzebowanie klientów, a tym samym wyposażone są w najnowocześniejsze mechanizmy. Zegarki sportowe spełniają wymagania niemal każdego. Wzrost ich popularności spowodował, że wszystkie firmy starają się zapewnić swoim klientom własny chronograf. Większość zegarków sportowych przeznaczona jest dla osób uprawiających konkretną dyscyplinę sportu. Im bardziej wymagająca dyscyplina, w tym więcej funkcji wyposażony jest czasomierz. Zegarki kolorowe, sportowe utożsamiane były z produktami dla młodzieży, teraz w dorosłe życie weszło pokolenie, które nie wyobraża sobie życia bez całej masy gadżetów. Pokolenie młodych dorosłych nie chce rezygnować ze swoich przyzwyczajeń i wciąż chętnie kupuje akcesoria, które odzwierciedlają ich charakter i wpisują się w najnowsze trendy modowe.

Sportowe dla ko biet

Nie można zapominać, że dość dobrze w salonach zegarmistrzowskich sprzedają się duże, kolorowe zegarki dla kobiet. Dla nich liczy się przede wszystkim wygląd czasomierza. W segmencie zegarków damskich największym popytem cieszą się modele tradycyjne. Jednak w ostatnim czasie można zaobserwować zmiany i nie można wykluczyć, że wkrótce będziemy mieli do czynienia ze znacznym skokiem sprzedaży damskich zegarków sportowych. Kobiety znacznie częściej niż po modele adresowane do nich sięgają po męskie zegarki sportowe, które komponują się z ich kreacjami oraz wpisują w najnowsze modowe trendy. Zarówno w męskich, jak i w damskich kolekcjach zegarków sportowych klienci dużą rolę przywiązują do dodatków i materiałów, z jakich zostały wykonane. Warto zauważyć, że sytuacja na rynku zegarmistrzowskim zmienia się i właściciele salonów jubilerskich coraz częściej podkreślają, że ich klienci stają się bardziej wyczuleni na modę i panujące trendy.