Artykuły z działu

Przeglądasz dział ZEGARKI (id:53)
w numerze 04/2015 (id:143)

Ilość artykułów w dziale: 1

pws-2015-08a-52

Zegarki ze srebra i złota

Na rynku zegarmistrzowskim możemy dostrzec trend powrotu do klasyki. Klienci zainteresowani są kupnem zegarków wykonanych z metali szlachetnych. Można powiedzieć, że moda na zegarki wykonane z nowoczesnych materiałów stopniowo zanika.

pws-2015-08a-80

W kolekcjach zegarmistrzowskich możemy znaleźć niemal każdy rodzaj klasycznych czasomierzy – takie, których koperty wykonane są z metali szlachetnych oraz takie, które należy nosić na skórzanym pasku. Podkreślenia wymaga fakt, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się zegarki dla kobiet. Jednak niezmiennie projektanci czasomierzy cały czas uważają, że najlepszy męski zegarek musi być duży.

Metale szlachetne w centrum

Najbardziej popularnymi zegarkami męskimi w tym sezonie są klasyczne czasomierze, które wskazują godzinę w mechaniczny, tradycyjny sposób. Projektanci zegarków po raz kolejny sięgnęli do klasyki i tam szukają inspiracji przy tworzeniu nowych kolekcji. Można zauważyć, że równie często decydują się na wznowienie dawnej linii. Oczywiście nowoczesne czasomierze wzbogacone są o nowoczesne rozwiązania technologiczne, jednak zachowują swoją tradycyjną linię. Podkreślenia wymaga fakt, że klienci najchętniej decydują się na zegarki wykonane z metali szlachetnych. Liczy się bowiem dla nich nie tylko jakość i marka danego zegarka, ale także jego wygląd i fakt, czy dany model jest w danym sezonie modny. A należy podkreślić, że złoto i srebro to na rynku mody jeden z głównych typów. Oczywiście nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup zegarka w całości wykonanego z metalu szlachetnego, dlatego też twórcy wprowadzają do swoich kolekcji pozłacane zegarki ze stali szlachetnej, które wizualnie niczym nie róznią się od ich droższych odpowiedników. Nie można zapominać, że w wielu modelach czasomierzy możemy znaleźć kamienie szlachetne, najczęściej brylanty i szafiry, które dodatkowo podnoszą wartość czasomierza.

Kobiece inspiracje

Moda na rynku zegarków dla kobiet niewiele różni się od tego, co proponowane jest mężczyznom. Kobiety traktują czasomierz jako alternatywę wobec bransoletki, stąd ich zainteresowanie biżuteryjnymi modelami. Podobnie jak w przypadku kolekcji męskich – tu również króluje złoto i kamienie szlachetne. I podstawowa zasada – zegarek musi być widoczny, stąd największą popularnością cieszą się czasomierze z dużymi, wyrazistymi cyferblatami. Należy zauważyć, że kobiety większą wagę przywiązują do wizualnych aspektów zegarka niż do jego funkcji. Na rynku damskich zegarków można zauważyć także swoiste połączenia tradycji z nowoczesnością – kobiece zegarki kuszą kolorami. Twórcy łączą w nich srebro i złoto, czasem wykorzystują ceramikę oraz stal szlachetną, aby podkreślić walory estetyczne zegarka.

Czas na klasykę

Właściciele salonów zegarmistrzowskich podkreślają, że klienci są zainteresowani kupnem zegarków wykonanych z metali szlachetnych. Kobiety najczęściej decydują się na biżuteryjne zegarki wykonane ze srebra, których cena nie przekracza 500-700 złotych. Natomiast mężczyźni chętniej inwestują w droższe, złote i pozłacane zegarki. Jednak nie przeznaczają na nie średnio więcej niż 3 tysiące złotych. Zainteresowanie zegarkami z metali szlachetnych jest dobrą wiadomością dla rynku zegarmistrzowskiego, gdyż może on liczyć na zwielokrotnienie swoich zysków. Jak pokazują badania, klienci w przypadku zakupu zegarków wykonanych z metali szlachetnych nie przywiązują uwagi do marki, a zależy im przede wszystkim na materiałach i wzornictwie.