Artykuły z działu

Przeglądasz dział ZEGARKI (id:53)
w numerze 03/2014 (id:130)

Ilość artykułów w dziale: 1

pj-2014-03-01

Ponadczasowa klasyka i gadający zegarek

Moda panująca na rynku zegarków nie zaskakuje. Wciąż najchętniej kupowanymi modelami czasomierzy w Polsce są modele klasyczne. Klienci salonów zegarmistrzowskich wybierają zegarki na bransolecie lub pasku o delikatnej, minimalistycznej tarczy.

pj-2014-03-34

Na rynku zegarków zapanowała moda na retro. Modele czasomierzy z lat 50., 60. i 70. wracają i, co ważne, są bardzo chętnie kupowane przez Polaków. Obecnie mamy do czynienia z niemal masowym odkrywaniem wzornictwa z końca ubiegłego stulecia. Jak podkreślają specjaliści, jest to odpowiedź młodego pokolenia na masową chińską produkcję. Każdy chce posiadać coś oryginalnego, niepowtarzalnego.

pj-2014-03-40

Retro zegarek dla trzydziestolatka

Unowocześnione modele zegarków sprzed pięćdziesięciu, sześćdziesięciu lat cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. A sięgają po nie nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Retro modele zegarków można dostosować do swojego stylu. Odświeżony design zegarków znajduje swoich zwolenników zarówno w młodym, jak i starszym pokoleniu Polaków. Jednak wzory retro pomimo swojego „dziadkowego” charakteru noszone są głównie przez pokolenie trzydziestolatków, dla których moda nie jest obojętna. Zegarki mają już nie tylko dokładnie odmierzać czas, ale również efektownie wyglądać, pasować do całego stroju – nie tylko okazji – wyróżniać się stylem, charakterem, a w przypadku modeli retro – posiadać również duszę.

Klasyka i nowoczesność

Jak podkreślają właściciele salonów zegarmistrzowskich, klienci bardzo chętnie decydują się na zakup klasycznego zegarka, który swoim minimalistycznym i eleganckim wzornictwem pasuje do wszystkiego. Uniwersalność czasomierzy i ich ponadczasowy charakter sprawiają, że niezmiennie od wielu lat decydują się na niego zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak projektanci nie chcą pozostawiać klientów goniących za nowościami bez niczego, dlatego też w tym sezonie na rynku gadżetów pojawiały się zegarki gadające. Zegarki mówiące to najbardziej zaawansowana aplikacja na system Android wymawiająca komunikaty czasowe. Przy jej pomocy można dokładnie zaplanować, o których godzinach i w jakich odstępach czasu zegar będzie informował o godzinie, czasie, który upłynął od ustalonej godziny a także istnieje możliwość nagrania na nich własnych komunikatów dźwiękowych.