Artykuły z działu

Przeglądasz dział WYDARZENIA (id:29)
w numerze 03/2013 (id:121)

Ilość artykułów w dziale: 1

pj-2013-03-01

Od widelca do naszyjnika

Christofle – francuska marka sreber i platerów założona w 1830 roku, zasłynęła wspaniałymi zastawami stołowymi godnymi królewskich przyjęć.

pj-2013-03-44

Obecnie Christofle jest dostawcą srebrnych serwisów dla Pałacu Elizejskiego, ambasad, ministerstw, luksusowych hoteli i prywatnych rezydencji na całym świecie. Obok zamówień „grubszego kalibru” firma realizuje jednocześnie bieżącą produkcję i co sezon proponuje nowe kolekcje galanetrii srebrnej dostępnej dla każdego. Oferta jest urozmaicona: od sztućców po tace, cukiernice, świeczniki, bibeloty.

 

Biżuteria od Christofle

Podkreślenia wymaga fakt, że od 2005 roku tworzy także kolekcje biżuterii srebrnej. Tak więc ze stołu srebro Christofle’a trafiło do damskiej garderoby. Do dzisiaj powstało już ponad dwadzieścia kolekcji biżuterii, adresowanych do kobiet aktywnych. Christofle zaprasza regularnie do współpracy znanych kreatorów i designerów, którzy nadają biżuterii indywidualny styl, eksperymentując w szlachetnym metalu, tak aby uzyskać wyjątkowe efekty. Srebrna biżuteria od Christoflé’a zaskakuje oryginalnością.

Ozdoby powstają w krótkich seriach, w sposób niemal rzemieślniczy, z wielką dbałością o detale i wykończenie.

 

Projektanci biżuterii

pj-2013-03-45Za każdą kolekcją biżuterii Christofle’a kryje się inny temperament artysty. Dla marki kolekcję biżuterii „Ogród na księżycu” stworzyła między innymi Marion Vidal, architektka, która specjalizuje się w ukazywaniu przestrzeni świetlnej, a także ostatnio niezwykłej biżuterii. Po jej strukturalnych formach biżuterii widać, że studiowała architekturę. Artystka lubi zwłaszcza formy kuliste. Kule i pierscienie polączone w ruchome orbity układa w naszyjniki-plastrony. Masywne kompozycje zawieszone są na jedwabnej wstążce. Dla Christofle’a tworzyła także Camille Toupet, która zaproponowała kolekcję biżuterii Silver Skin. Jej kolekcja charakteryzowała się masywnymi w formach bransoletami i obrączkami, które wyglądały jakby były toczone ze srebra, a na przeciwnym biegunie delikatnymi ozdobami z cieniutkich łańcuszków. Delphine Nardin – archeolog i geolog, która odnalazła swoją pasję w biżuterii zaprezentowała swoją kolekcję „Rivage”. Artystka wypracowała swój charakterystyczny styl, a także udało jej się wylansować własną markę. W kolekcji dla Christofle’a zagrała kontrastami: jej bransoletki, naszyjniki i kolczyki są sztywne, ale skomponowane z płynnych linii przypominających falujące wstążki.