Artykuły z działu

Przeglądasz dział TARGI (id:44)
w numerze 07-08/2011 (id:99)

Ilość artykułów w dziale: 1

Zielony smok synonimem biżuterii

Czwarte Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale 2011, najmłodsza impreza branży jubilerskiej w Polsce, na stałe wrosła w kalendarz wielu firm, właścicieli galerii, sklepów jubilerskich i hurtowni. Ciągły rozwój imprezy potwierdzają statystyki odwiedzin branżowych gości, których liczba zwiększa się z roku na rok.

Cztery lata to czas, przez który Jubinale wyrosły na stabilną imprezą i znaną markę, a charakterystyczny logotyp – zielony smok – stał się rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale również w Europie Centralnej.


Goście z kraju i zagranicy

Od 10 do 12 czerwca w hali w Krakowie spotkało się 154 wystawców, z Polski, Litwy, Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii, Grecji i Cypru. Warto zauważyć, że wśród nich znalazło się aż 29 nowych wystawców z Polski, 9 z zagranicy i 8 nowych ekspozycji na platformie Trendy Projektantów. Targi odwiedziło 2157 osób. Część kupców poświęciło więcej czasu na wybór i zakup biżuterii przychodząc również w kolejne dni targowe, dlatego też całkowita liczba wejść do hali, jaką zarejestrował system identyfikacyjny, wynosi 2662 wejścia. Najwięcej kupców spoza Polski przyjechało z krajów naszych południowych sąsiadów – Słowacji i Czech. Sporo było również Węgrów i Włochów.


Targowe atrakcje

W ramach uroczystości otwarcia oficjalnie tytuł „Trend-Skauta Polskiej Biżuterii” – wraz z symbolicznym kapeluszem i odznaką – otrzymała Maria Głowacka. Pamiątkowe statuetki odebrały także laureatki konkursu Klejnot Polskiej Biżuterii – Magdalena Kieruzel i Joanna Stencel. Tegorocznej edycji targów towarzyszyła sesja fotograficzna z udziałem modelek, przeprowadzana na żywo w specjalnie zaaranżowanym, otwartym atelier. Do sesji użyta została biżuteria pochodząca od wystawców targów, która skomponowana została z kolekcjami odzieżowymi polskich projektantów mody. Nad całością wizerunku i efektem końcowym w postaci profesjonalnego portfolio czuwał sztab specjalistów – stylistów, fryzjerów, wizażystów, fotografów i grafików komputerowych. W sesji wzięły udział duety biżuteryjno-modowe: By Dziubeka razem z Lilea, a2amber i Madonna, Corondum Sprak wraz z Aga Paul, Galeria Venus i Anna Pogoda, KoKoBi i Monika Haba, Trend Skaut- Maria Głowacka wraz z Pauliną Niemczyk, zegarki OOZOO oraz Jasminum – kostiumy kąpielowe, Biżuteria Firmy Jubilerskiej Górecki wespół z firmą odzieżową Deni Cler a także Zegarki Ice Watch i Jasminum – kostiumy kąpielowe. Dużym powodzeniem wśród wystawców i odwiedzających cieszyły się, organizowane po raz pierwszy, warsztaty biżuterii w technice sutasz. Pod okiem nauczycieli z Wytwórni Antidotum chętni mogli poznać tajniki tej niezwykle ostatnio popularniej techniki tworzenia ozdób.


Wystawy i seminaria

Targom towarzyszyły również wystawy, w ramach których biżuteria prezentowana była jako obiekt sztuki, rzemiosła zegarmistrzowskiego oraz rzeźby i fotografii. Odwiedzający z branży mogli także pogłębić wiedzę, biorąc udział w fachowych seminariach organizowanych podczas dwóch pierwszych dni trwania imprezy, a na wszystkich czekały branżowe porady i darmowa wycena biżuterii prowadzona na stoisku Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej.


Złoty smok

Podczas tegorocznej edycji targów, po raz pierwszy rozdane zostały nagrody przyznawane firmom, które odnajdują dobrą drogę w biznesie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wieczoru wystawców. Honorowymi statuetkami organizatorzy targów wyróżnili: Firmę Corundum Spark: za kreatywność i wnoszenie nowego wizerunku na Targi, firmę By Dziubeka – Biżuteria Modowa – za efektywne podejście marketingowe, PR i przykład dbania o publicity, Rodent – za wyznaczanie wyższych celów, odwagę w podejmowaniu wyzwań i ich realizację oraz Eugeniusza Salwierza – za umiejętność przełożenia twórczej natury na własne kreacje artystyczne i za dobrego krakowskiego ducha.


Pokaz mody

Specjalnie dla wystawców oraz ich gości agencja modelek Rores Models zorganizowała pokaz mody. Głodni artystycznych wrażeń spotkali się na krakowskim Kazimierzu, w gościnnych progach Hotelu Rubinstein, gdzie czekała na nich Parada Krakowskich Projektantów 3K x 3M. W hotelowym lobby można było oglądać prace trzech projektantów biżuterii – Eugeniusza Salwierza, Jerzego Szymuli i Grzegorza Błażko. Zaś na tarasie mieszczącym się na dachu zabytkowej kamienicy odbył się pokaz mody młodych krakowskich projektantek – Marioli Wróbel, Joanny Migacz i Gabrieli Hezner. Wyjątkowym i niespodziewanym gościem tego „artystycznego dachowania” okazał się były ambasador Izraela w Polsce – Szewach Weiss.