Artykuły z działu

Przeglądasz dział TARGI (id:44)
w numerze Z ŻYCIA BRANŻY – ŚWIAT (id:24)

Ilość artykułów w dziale: 5

10 na 10 dla Jubinale

Od 8 do 10 czerwca w Krakowie odbywała się 10. edycja Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale.

pws-2017-08a-09

Na jubileuszowym spotkaniu branży swoją ofertę przedstawiło prawie 230 wystawców z 15 krajów: Polski, Brazylii, Nepalu, Austrii, Anglii, Turcji, Singapuru, Danii, Rumunii, Niemiec, Bułgarii, Czech, Litwy, Ukrainy i Włoch.

pws-2017-08a-10

Trzy dni dla biżuterii

Tegoroczna edycja zaskoczyła wszystkich odwiedzających. I co najważniejsze, zakończyła się spektakularnym sukcesem. Organizatorzy przeszli samych siebie, z okazji swojego dziesięciolecia przygotowali nie tylko dla wszystkich wystawców prezenty, ale także weszli na nowy poziom obsługi targowej, umożliwiając wszystkim odwiedzającym korzystanie z pierwszej w Polsce aplikacji przeznaczonej dla targów jubilerskich. Aplikacja Jubinale umożliwiła szybkie odnalezienie szukanej firmy, dodanie notatek oraz zdjęć do każdego wystawcy. Każdy odwiedzający miał oczywiście okazję do zapoznania się z szeroką ofertą przygotowaną przez wystawców. W ofercie wystawców znalazł się asortyment reprezentujący wszystkie segmenty branży: od biżuterii z każdej półki, przez opakowania, półfabrykaty, maszyny i narzędzia, aż po usługi i oferty szkół oraz organizacji branżowych. Tradycyjnie pierwsze dwa dni przeznaczone były wyłącznie dla branży, a ostatni także dla mieszkańców i turystów z Krakowa, którzy mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z ekspozycją oraz zakupu biżuterii i zegarków i skorzystania z bezpłatnej porady ekspertów w zakresie naprawy, pielęgnacji i wyceny wyrobów i kamieni jubilerskich. Kupcy biżuterii bursztynowej mogli certyfikować wyroby bursztynowe na stoisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

pws-2017-08a-12

Kraków dla sztuki

Na targach Jubinale nie zabrakło również miejsca dla sztuki. Biżuterię autorską można było kupić w galerii Trendy Projektantów, w której swoje najnowsze kolekcje biżuterii zaprezentowali polscy artyści złotnicy. Miłośnicy biżuterii autorskiej mogli także w tym miejscu obejrzeć wystawę przygotowaną przez Galerię Sztuki w Legnicy, wystawę biżuterii Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Prezentacje 2016 „Silver & Wood” oraz wystawę „Piękno wycięte z kryształu”, przygotowaną przez firmę Tanzanite.art. Tegoroczne spotkanie integracyjne wystawców miało wyjątkowo uroczysty charakter. Po pierwszym pracowitym dniu wystawcy spotkali się na Jubileuszowym Balu Wystawców 120 metrów pod ziemią, w pięknie oświetlonej sali balowej „Warszawa” w Kopalni Soli „Wieliczka”, aby wspólnie świętować dziesiątą edycję targów Jubinale. Solne komnaty, nastrojowe oświetlenie oraz świetne humory sprawiły, że bankiet należał do niezwykle udanych i na długo zapisze się w pamięci gości. Po wielkim sukcesie targów organizatorzy już zapraszają na spotkanie handlowe Jubinale Christmas, które odbywać się będzie od 7 do 8 listopada, oraz za rok, na 11. edycję targów Jubinale (7-9 czerwca 2018 r.)!

pws-2017-08a-11

Spotkanie branży w Indiach

Od 25 do 26 lutego w Bombaju odbywać się będą targi Trends Vision Jewellery, podczas których odwiedzający z całego świata będą mieli możliwość zapoznania się z obowiązującymi trendami w modzie jubilerskiej. Organizatorem branżowego spotkania jest The Gem & Jewellery Export Promotion Council (GJEPC).

pj-2014-01-09

W czasie dwudniowych targów publiczności zaprezentowane będą kolekcje biżuterii, które przeznaczone są na rynek europejski i amerykański. Jednocześnie wszyscy odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczenia w seminarium poświęconym biżuterii nowoczesnej Trendvision Jewellery + Forecasting. Dwudniowe seminarium ma na celu zwrócenie uwagi na trendy w modzie biżuteryjnej pojawiające się w Europie i USA.
pj-2014-01-10

Tendencje panujące na rynku europejskim i amerykańskim są niezwykle ważne z indyjskiego punktu widzenia. W 2013 roku eksport biżuterii z Indii do USA wyniósł 4793,44 milionów dolarów, a na rynki europejskie 3307,63 milionów dolarów.

India International Jewellery Show 2013

12 sierpnia w Mumbaju zakończyły się 30. International India Jewellery Show 2013, zorganizowane przez Indyjską Radę Promocji Eksportu Biżuterii i Kamieni Jubilerskich (Gem & Jewellery Export Promotion Council – GJEPC). Targom towarzyszył międzynarodowy tydzień biżuterii – India International Jewellery Week (IIJW).

pj-2013-05-10

Podczas International India Jewellery Show 2013 swoją ofertę zaprezentowało 860 wystawców, których odwiedziło ponad 30 tysięcy kupców z całego świata.

Indie krajem biżuterii

Indie stały się ważnym miejscem dla jubilerów z całego świata. Jako kraj zdobywają coraz większe uznanie w branży jubilerskiej dzięki wzornictwu oraz konkurencyjnym cenom. Podkreślenia wymaga fakt, że branża jubilerska jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów indyjskiej gospodarki z 15 proc. rocznym wskaźnikiem wzrostu. Indie są trzecim największym rynkiem jubilerskim na świecie, zaraz po USA i Chinach. Dlatego też targi stały się tak ważnym wydarzeniem w branży złotniczej. International India Jewellery Show dają możliwość przyjrzenia się trendom pojawiającym się w najbliższych sezonach.

India International Jewellery Week

Od 4 do 8 sierpnia po raz czwarty odbył się w Mumbaju międzynarodowy tydzień biżuterii – India International Jewellery Week (IIJW ). Celem, jaki stawiają przed sobą organizatorzy, jest ukazanie luksusowej biżuterii indyjskiej. W czasie trwania imprezy zorganizowano 32 pokazy mody biżuteryjnej. Biżuteria zaprezentowana podczas pokazów stworzona została przez czołowych projektantów. Tydzień biżuterii jest także szansą na debiut dla młodych, utalentowanych twórców, którzy mają okazję zaprezentować swoją biżuterię przed szerokim gronem odbiorców.

Targi z dofinansowaniem

30. edycja HKTDC Hong Kong International Jewellery Show rozpocznie się już 3 marca 2013. To jedne z największych targów jubilerskich na świecie, na których obok szerokiego wyboru biżuterii, znaleźć można m.in. kamienie szlachetne i półszlachetne, perły czy zegarki. W zeszłym roku w imprezie wzięło udział ponad 3100 wystawców i 38 tys. odwiedzających z całego świata. HKTDC oferuje dofinansowanie dla odwiedzających targi po raz pierwszy. Kontakt: warsaw.consultant@hktdc.org, tel. (48 22) 830 0552.

Nowe otwarcie dla branży jubilerskiej

450 wystawców z 15 krajów prezentowało w tym roku swoje towary podczas Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Na targi przybyło 6336 właścicieli galerii, sklepów jubilerskich i hurtowni. Dziewiętnasta edycja imprezy, która odbyła się w dniach 21-24 marca 2012 roku w Centrum Targowym MTG SA pokazała, że branża jubilerska nie musi już obawiać się kryzysu.
Odwiedzający, a przede wszystkim wystawcy podkreślali, że tegoroczna edycja targów zakończyła się sukcesem.
Zadowolenie wystawców
Niemal wszyscy sprzedawcy podkreślali, że dziewiętnasta edycja targów umożliwiła im podpisanie nowych kontraktów handlowych. W przeciwieństwie do zeszłorocznej imprezy, do Gdańska przybyło wielu nowych kontrahentów, którzy bardzo chętnie dokonywali zakupów. Największym powodzeniem cieszył się bursztyn. Kupujący zainteresowani byli nie tylko samym surowcem czy biżuterią z niego wykonaną, ale także różnego rodzaju przedmiotami użytkowymi. Nie mniejszym powodzeniem cieszyła się biżuteria wykonana ze srebra. Na brak zainteresowania kupujących nie mogli narzekać szczególnie artyści, którzy prezentowali swoje kosztowności w Galerii Projektantów. Podczas targów można było usłyszeć głosy, że zainteresowanie kupców przewyższało oczekiwania wystawców. Dużą niespodzianką dla sprzedających była możliwość prezentacji swoich wyrobów przed tak różnorodnymi partnerami. AMBERIF odwiedzone zostały przez kupujących z Chin, Japonii, Iranu, Danii, licznie przybyli na nie także partnerzy handlowi z Niemiec.
Imprezy towarzyszące targom
Wszyscy przybyli na AMBERIF mogli nie tylko uzupełnić asortyment w salonach jubilerskich i galeriach, nawiązać nowe kontakty handlowe czy porozmawiać nad kondycją branży jubilerskiej, ale także uczestniczyć w licznych seminariach, wykładach, wystawach prac studentów szkół artystycznych oraz wernisażach. Wielkim zainteresowaniem cieszył się wernisaż wystawy oraz promocja „Trendbook 2012+”, projekt autorstwa dra Sławomira Fijałkowskiego, zrealizowany z inicjatywy Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska przy współpracy z ASP w Gdańsku oraz Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu. Warto zauważyć, że wszystkie periodyki rozeszły się wśród publiczności w ciągu piętnastu minut. Wielkie emocje wzbudziła również Gala Bursztynu i Mody w jej trakcie wręczone zostały m.in. Medale Prezydenta Miasta Gdańska, nagrody w konkursie Bursztynowe Rzemiosło i Design Award. Główną nagrodę w konkursie Design Award oraz dziesięć tysięcy złotych otrzymała Sara Gackowska. Artystka otrzymała nagrodę za pierścionek FLUO, w którym połączyła dwa różne materiały plastik i bursztyn. Nagrodę Bursztynową i dwa kilogramy srebra ufundowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników otrzymała Emilia Kohut. Nagrodę Srebrną oraz kilogram srebra otrzymał Piotr Tołkin. Konkurs Bursztynowe Rzemiosło wygrał Piotr Musiał, który wykonał bransoletkę „Syrena”, drugą nagrodą uhonorowana została Katarzyna Klimas. Podczas tegorocznej edycji targów przyznany został także tytuł Bursztynnika Roku. Tytułem tym wyróżniony został Lucjan Mytra, wybitny artysta, który od ponad 45 lat tworzy bursztynowe dzieła sztuki.